Filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” iš tarptautinės kino mugės grįžo sulaukęs išskirtinio tarptautinių festivalių atstovų dėmesio
Žinia apie trumpametražį filmą iš Lietuvos, kurio kūrėjai savo filmo kopiją žaismingai dalino drauge su antrankiais, Prancūzijoje vykusioje trumpametražių filmų mugėje sklido žaibišku greičiu. Filmo prodiuseriai tiki, kad netradiciniai filmo viešinimo būdai padės užtikrinti filmo pozicijas tiek tarptautiniuose festivaliuose, tiek naujai besikuriančiose kino platinimo platformose.
Šių metų sausio 31 - vasario 8 dienomis į Prancūzijoje esantį Clermont-Ferrand miestelį rinkosi trumpametražių filmų kūrėjai bei platintojai iš viso pasaulio. Čia buvo surengtas 36-tus metus iš eilės vykstantis „Clermont-Ferrand” trumpametražių filmų festivalis, kuris dauge su jau 29-us metus vykstančia filmų muge, yra įvardyjamas kaip vienas reikšmingiausių trumpametražiams filmams skirtų renginių Europoje.
Lietuviško kino gerbėjai gali džiaugtis, kad šioje mugėje esančiame Lietuvos stende jau antrus metus iš eilės yra pristatomi ir geriausi pastarųjų metų trumpametražiai filmai iš Lietuvos. Jų tarpe šiemet buvo ir naujasis Ernesto Jankausko trumpametražis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus”, kurį mugėje atstovavo filmo prodiuseriai Justinas Pocius ir Jurgita Jutaitė.
Filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus”, pasakojantis apie mažos, emigravusių tėvų beieškančios mergaitės nuotykius, tarptautinių festivalių atsovų dėmesį patraukė neįprastu būdu. Privačioms peržiūroms skirtos filmo kopijos buvo dalinamos prie žaislinių antrankių pritvirtintuose USB laikmenose. Filmo prodiuseriai festivalių programų sudarytojams juokaudami žadėjo raktus nuo antrankių atsiųsti tik tuomet, kai filmas bus atrinktas į oficialias festivalių programas. Tuo tarpu festivalių atstovai negailėjo liaupsių žaismingam ir dar nematytam filmo reklamavimo būdui.
Justinas Pocius ir Jurgita Jutaitė džiaugėsi, kad tarptautinės mugės metu pavyko ne tik pelnyti išskirtinį festivalių programų sudarytojų dėmesį, bet ir susilaukti pasiūlymo filmą platinti vienoje sparčiai populiarėjančioje internetinių filmų platinimo platformoje. Šiuo metu deramasi dėl filmo platinimo sąlygų, o atsakymai dėl atrankos į tarptautinių filmų festivalių programas kūrėjus turėtų pasiekti per kelis artimiausius mėnesius. Tuo tarpu Lietuvoje žiūrovai filmą galės išvysti jau šių metų kovo mėnesį prasidėsiančiame „Kino pavasario” festivalyje.