Vilniaus kultūrinėje orbitoje pradeda suktis nauja „Planeta”

"Skalvijos" inf.
2019 gruodžio 5 d.

Gruodžio 12 d., ketvirtadienį, į atidarymo renginius kviečia nauja kino ir medijų erdvė „Planeta”, įsikūrusi A. Goštauto g. 2. Šis pavadinimas turėtų būti girdėtas besidomintiems sostinės kultūros istorija – būtent šiose patalpose nuo 1963-ųjų veikė kino teatras „Planeta”. Iš pradžių jame buvo dvi salės, tačiau atėjus sunkmečiui antrojoje įsikūrė kompiuterinių žaidimų kambarys, vėliau – režisieriaus Šarūno Barto studija. 

Po pertraukos Vilniaus miesto tarybos sprendimu šios patalpos grįžta į Vilniaus viešųjų kultūros erdvių žemėlapį – čia įsikūrė „Skalvijos“ kino centras, „Meno avilys” ir „Vaikų žemė”, ateityje vyks ir kiti kino bei medijų renginiai.

„Planetos“ erdvė bus atvira visiems besidomintiems kino ir medijų kultūra: nuo gruodžio vidurio čia pradės veikti viešoji mediateka, o buvusi kino salė pritaikyta vaizdo peržiūroms, kino dirbtuvėms, susitikimams, konferencijoms ir panašiems renginiams.

Visi norintys susipažinti su nauja erdve kviečiami į „Planetos“ atidarymo renginius gruodžio 12-ąją. 

Programa:

9:00 – 11:45 „Rašytojo kambarys“ su knygų vaikams autoriumi Tomu Dirgėla ir susitikimas su knygos „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ dailininke Lina Itagaki bei leidėja Daiva Rudyte („Vaikų žemė“).

12:30 – 13:30 Priešpiečiai „Planetoje“ su žiniasklaidos atstovais. Dalyvauja Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė ir kiti savivaldybės atstovai, Lietuvos kultūros tarybos valdybos pirmininkė Daina Urbanavičienė, „Skalvijos“ kino centro, „Meno avilio“ ir „Vaikų žemės“ atstovai. 

13:30 – 18:00 „Skalvijos“ kino akademijos studentų filmai, „Karlsono kino“ animacijos dirbtuvių akimirkos, filmas apie akademijos stovyklą Nidoje („Skalvijos“ kino centras).

16:00 – 22:00 „Nepriklausoma sinemateka“ (sinemateka.lt) – ankstyvosios Tomo Andrijausko videomeno kūrybos instaliacija „Subraižyti paveiksliukai“ („Meno avilys“).

19:00 – 21:00 „Lėtosios peržiūros“: filmas „Merginos“ (rež. Mai Zetterling, 1968, Švedija, 1 val. 40 min.), pristato kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė bei ciklo kuratorės Mantė Valiūnaitė ir Ona Kotryna Dikavičiūtė („Meno avilys“).

Apie „Planetos“ gyventojus

„Skalvijos“ kino akademija yra vienas iš edukacinių „Skalvijos“ kino centro projektų. Ši akademija – antrieji namai mylintiems kiną ir norintiems jį kurti vyresnių klasių moksleiviams. Čia jie supažindinami su kino kūrimo procesu, gilinamos kino teorijos ir istorijos žinios: vyksta kino istorijos, kino režisūros, montažo ir kitos paskaitos bei praktinės kūrybinės dirbtuvės. Kitas „Skalvijos“ edukacinis projektas – kino filmų ir praktinių užsiėmimų ciklas „Karlsono kinas“ yra skirtas šeimoms su mažamečiais vaikais. „Karlsono kine“ kasmet įvyksta virš 30 įvairių animacijos dirbtuvių. „Mokausi iš kino“ – „Skalvijos“ kino centro koordinuojama kino filmų ir dirbtuvių programa bendrojo lavinimo mokykloms. Moksleiviams organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Paversk žodžius vaizdais“, „Portretai“, „Aplink mus“ ir kt.

Daugiau informacijos: skalvijoskinoakademija.ltmokausiiskino.lt.   

Medijų edukacijos, gamybos ir tyrimų centras „Meno avilys“ savo veiklą prieš 15 metų pradėjo nuo kino vakarų po atviru dangumi, tačiau pastaraisiais metais gerokai išplėtė savo veiklą: pristatė lietuviškos dokumentikos ir videomeno projektą „Nepriklausoma sinemateka“ (www.sinemateka.lt), surengė 10 vasarinių „Kino stovyklų“, inicijuoja projektą „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ ir aktyviai dalyvauja kitose edukacinėse veiklose, prodiusavo visame pasaulyje dėmesio sulaukusį dokumentinį filmą „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, o šiemet pristatė moterų profesinio tapatumo tyrimą „Moteris kino industrijoje“. „Planetoje” taip pat veiks ir „Meno avilio“ sukaupta viešoji mediateka, kurioje pristatomi Lietuvos ir užsienio režisierių filmai, knygos ir periodika iš Jono Meko, Sauliaus Macaičio, Almanto Grikevičiaus ir kitų kolekcijų.

Daugiau informacijos: menoavilys.org

„Vaikų žemė“ – literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams, skirta būti neformaliojo ugdymo erdve, kurios edukacinės ir kultūrinės veiklos skatintų vaikus domėtis literatūra ir ją pamilti. Programą „Vaikų žemė“ inicijavo švietimo pokyčių lyderiai VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. „Vaikų žemė“ stengiasi užkrėsti skaitymo malonumu per įvairiausias veiklas: literatūrines dienos stovyklas Lietuvoje ir užsienyje, literatūros, meno ir pramogų festivalius, taip pat ieško šiuolaikinių, skaitmenizuotų ir interaktyvių būdų populiarinti skaitymą. 

Daugiau informacijos: vaikuzeme.lt  

Komentarai