Operatoriaus Ramūno Greičiaus filmuoti filmai – Čekijos ir Slovakijos žiūrovų favoritai
Gegužės 17 d. Čekijos ir Slovakijos miestuose pradėtas rodyti operatoriaus Ramūno Greičiaus nufilmuotas pilmanetražis vaidybinis kino filmas „Tajnosti“ (Paslaptys).
Filmo režisierė Alice Nellis už ankstesnius savo filmus („Ene Bene“, „Vylet“ ) apdovanota San Francisko, San Sebastijano festivalių pagrindiniais prizais.
Šiais metais tai jau antras Ramūno Greičiaus filmuotas filmas, kurio premjera įvyko šiose šalyse. Kovo mėnesį režisierius Janas Sverakas (apdovanotas už savo filmus daugiau nei 30 prestižiniais prizais, tarp jų ir „Oskaru“ už filmą „Kolia“ ) pristatė žiūrovams naują savo filmą „Vratnė lahvi“ ( „Superkami buteliai“ ). Ramūnas Greičius buvo šio filmo antras operatorius. Per 3 mėn filmas surinko 900 000 žiūrovų ir jau sumušė visų laikų čekiško filmo žiūrovų lankomumo rekordą.
Gegužės 6 dieną Alice Nellis filmas „Tajnosti“ buvo parodytas žurnalistams. Šalies kino žurnalai „Premjera“, „Cinema“ įvertino filmą kaip geriausią, kuris šiais metais yra sukurtas šalyje. ( Kol kas šalyje įvyko 10 pilnametražių filmų; per metus sukuriami 18-22 vadybiniai filmai.)
Ramūnas Greičius džiaugiasi, kad pavyksta filmuoti pagal gerus scenarijus ir su gerais režisieriais, kad malonu kurti darbus kurie vertinami tiek kritikų, tiek žiūrovų.
Šiais metais filmo „Tajnosti“ prodiuseris pagal sutartį prie operatoriaus pavardės įrašė LAC raides.Tai nuoroda, kad operatorius priklauso Lietuvos Operatorių Asocijacijai bei Europos kino operatorių (IMAGO) federacijai.
Ramūnas Greičius sako: „Iki šiol nufilmavau aštuonis pilno metro vaidybinius filmus iš jų septynis, kaip čekų operatorių asocijacijos narys. Du kartus buvau šios asocijacijos nuominuotas kaip geriausias šalies operatorius. Tai didelis šalyje įvertinimas užsieniečiui, kai tokia asocijacija jungia daugiau nei 500 konkuruojančių vietinių operatorių. Dabar atstovauju Lietuvos Operatorių Asociaciją, kuri tik gimsta. Jos narius gali suskaičiuoti ant rankų pirštų. Ji įkurta ne dalintis apdovanojimais, o dirbti Lietuvoje „juodą“, švietėjišką darbą. Nufilmavęs kelis trumpo metro filmus Lietuvoje bei pradėjęs dėstyti Lietuvos Muzikos Akademijoje supratau, kad atėjo laikas po truputi grįžinėti į Lietuvą. Jei kol kas ne fiziškai, tai bent savo darbais, enegija, o jeigu seksis - ir pergalėm“.