„Kino pavasario“ vadybininkas Algirdas Ramaška Londone varžysis dėl geriausio jaunojo kino verslininko titulo
Britų tarybos organizuojamo konkurso „Jaunasis kino verslininkas’08“ nacionalinės atrankos laimėtoju tapo „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška. Jis atstovaus Lietuvai spalio mėnesį Londono kino festivalyje vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse ir varžysis dėl tarptautinio „Jaunojo kino verslininko‘08“ apdovanojimo.
Algirdas Ramaška turi patirties organizuojant įvairius kino projektus: didžiausią kino festivalį Lietuvoje „Kino pavasaris“, Lotynų Amerikos kino dienas, reklamos festivalio „Kanų liūtai“ rodymą Lietuvoje, Didžiosios Britanijos geriausių vaizdo klipų programą „Antenna UK“ ir kitus.
„Jaunojo kino verslininko’08” (International Young Screen Entrepreneur of the Year Award) konkursui A.Ramaška pateikė projektą, siekiantį sukurti tarpkultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir D.Britanijos kino kūrėjų.
„Mūsų tikslas − skatinti bendradarbiavimą tarp šių šalių menininkų, dalintis kūryba ir patirtimi. Norime pristatyti jaunųjų Lietuvos kino režisierių darbus Londone, o lietuvius supažindinti su naujuoju D.Britanijos kinu“, − pasakojo jaunasis kino verslininkas.
A.Ramaška atskleidė, kad šiuo projektu siekiama ne tik užmegzti ryšius tarp „Kino pavasario“ ir Londono kino festivalio, tačiau ir skatinti koprodukcijos projektus kino kūrimo srityje.
„Jaunojo kino verslininko“ konkurse Londone iš viso dalyvaus 10 jaunųjų kino industrijos atstovų iš viso pasaulio. Konkurso nugalėtoją išrinks iš Didžiosios Britanijos kino pasaulio profesionalų sudaryta komisija. Britų tarybos duomenimis, renkant laimėtoją atsižvelgiama ne tik į asmeninius pasiekimus kino versle, tačiau ir galimybes reprezentuoti kino kultūrą savo gimtojoje šalyje.
Tarptautinio konkurso „Jaunasis kino verslininkas’08” nugalėtojas gaus 7500 svarų sterlingų prizą, skirtą įgyvendinti savo projektui.
Pernai Londone vykusiame konkurse Lietuvai atstovavo Ieva Norvilienė, prodiusavusi daug dėmesio sulaukusius jaunųjų lietuvių režisierių filmus – Igno Miškinio „Diringą“, „Sidabrine gerve“ apdovanotą Kristinos Buožytės „Kolekcionierę“ ir kitus.