Penktadienį kinematografininkai apdovanos kūrybiškiausius kolegas

Kinematografininkų sąjungos inf.
2009 gruodžio 16 d.

Gruodžio 18 val. 17 d., penktadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje bus įteikta Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija už geriausią 2008–2009 metų kinematografijos kūrinį (kūrybinį darbą. Bus teikiama dailininko Simono Daukanto sukurta skulptūrėlė, laureato pažymėjimas ir diplomai.

 

Iš 14-os šiemet apdovanojimui pristatytų filmų, buvo atrinkti penki pretendentai į apdovanojimą: Gyčio Lukšo vaidybinis filmas „Duburys“ ir Igno Miškinio vaidybinis filmas „Artimos šviesos“, bei trys dokumentinės juostos – Julijos ir Rimanto Gruodžių „Upė“, Justino Lingio „Pasijutau lietuviu esąs“ ir Algirdo Tarvydo „Kūrybos erdvė“. Dėl finansinės padėties šįmet bus skiriamas tik vienas prizas, neskirstant filmų į kategorijas, taip pat - diplomai..

 

Filmus vertina iš įvairių gildijų atstovų sudaryta komisija: kompozitorius Juozas Širvinskas (Garso gildija), kino kritikai Rūta Birštonaitė, Vaidas Jauniškis, Sonata Žalneravičiūtė (Kino kritikų gildija), kino dailininkė Jurgita Gerdvilaitė (Dailininkų gildija).

 

Sąjungos premijos laureatais jau yra tapę šie kino kūrėjai:

1999 – kino operatorius Rimvydui LEIPUS – už originalius vizualinius sprendimus filmuose „Kiemas“ (rež. Valdas Navasaitis), „Ketursparnė“ (rež. Ramunė Kudzmanaitė), „Devynių vartų miestas“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas).

 

2000 – kino režisierius Šarūnas BARTAS už filmo „Laisvė“ režisūros savitumą ir kino kalbos ieškojimus ir knygos Kinas Lietuvoje autorius Vytautas MIKALAUSKAS už svarų indėlį į Lietuvos kinematografijos istoriją autorius už svarų indėlį į Lietuvos kinematografijos istoriją.

 

2001 – kino režisierius Audrius STONYS už filmą „Viena“.

 

2002 – kompozitorius Kipras MAŠANAUSKAS už garso takelį kino filme „K+M+B“ (rež. Romas Lileikis) ir kino režisierius Almantas GRIKEVIČIUS už filmą „Pastabos gyvenimo būdo paraštėse“.

 

2003 – kino režisierius Arūnas MATELIS už profesinį meistriškumą, atskleidžiant kasdienybės filosofines prasmes filme „Sekmadienis. Evangelija pagal liftininką Albertą“.

 

2004 – kino operatorius Algimantas MIKUTĖNAS už aukštą profesinį meistriškumą.

 

2005 – kino režisierius Arūnas MATELIS už režisūros meistriškumą ir taktiškumą pateikiant skaudžią temą; diplomai ir piniginės premijos įteiktos Šarūnui BARTUI už kino estetiką filme „Septyni nematomi žmonės“, Giedrei BEINORIŪTEI už atskleistą kino poveikį žmonių gyvenimui, specialiuoju prizu apdovanotas Algimantas MACEINA už primintą žmogaus ir kino evoliuciją filme „Šalia jūsų“.

 

2006

Vaidybinių filmų kategorijoje Audrius JUZĖNAS – už savitą ir profesionalią garsaus dramaturgijos kūrinio interpretaciją filme „Vilniaus getas“.

Dokumentinių filmų kategorijoje Diana ir Kornelijus MATUZEVIČIAI – už poetinės interpretacijos subtilumą filme „Nueinančios vasaros teatrai“ ir Agnė MARCINKEVIČIŪTĖ ir Vaidotas DIGIMAS už iškilios lietuvių kino asmenybės įamžinimą ekrane (filmas „Laiku suspėjome pasikalbėti“).
Animacinių filmų kategorijoje Aurika ir Algirdas SELENIAI už nuotaikingą humoru nuspalvintos istorijos perteikimą raiškia animacijos kalba (filmas „Čigonas ir drakonas“).

 

2007

Vaidybinių filmų kategorijoje Algimantas PUIPA  – už moters temos plėtojimą lietuviškame kine (filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“).

Dokumentinių filmų kategorijoje Giedrė BEINORIŪTĖ – už autentišką santykį su pasauliu dokumentiniame-animaciniame filme „Gyveno senelis ir bobutė“. 

 Animacinių filmų kategorijoje Jūratė LEIKAITĖ – už nacionalinių tradicijų vaizdavimą animaciniame kine (animacinis filmas „Margučių rytas“).

 

2008 – režisierius Romas Lileikis, dokumentinio pilno metražo filmo „Dangaus šešėlis“ autorius  – „už profesionalumą ir intymią autorinę intonaciją“.

 

Nuotraukose - tarp penkių pretendentų į kinematografininkų premiją  - I. Miškinio "Artimos šviesos" (1) ir G. Lukšo "Duburys" (2); prizas (3).

Komentarai